Gabriela Nowakowska

dietetyk,
specjalista psychodietetyki


Jestem dietetykiem, specjalistą psychodietetyki, pracuję w oparciu o Medycynę Opartą na Faktach. Podczas konsultacji, wykorzystuję narzędzia Dialogu Motywującego, celem wypracowania zdrowego podejścia do żywienia i optymalnych zmian nawyków żywieniowych.


Prowadzę konsultacje dietetyczne w otyłości (w tym w czasie farmakoterapii oraz przed i po operacjach bariatrycznych) chorobach układu sercowo-naczyniowego, zaburzeniach lipidowych, cukrzycy, insulinooporności, chorobach nerek, wątroby, chorobach układu, pokarmowego, zespołu jelita wrażliwego, wsparcie w zaburzeniach odżywiania.

Katarzyna Kuśnierz

psycholog,
specjalista psychodietetyki


Jestem psychologiem, absolwentką studiów podyplomowych z psychodietetyki. Wspieram w procesie zmiany nawyków żywieniowych, trudnościach emocjonalnych i społecznych. Szczególną rolę nadaję budowaniu szczerej, opartej na wzajemnym szacunku relacji terapeutycznej z klientem. Stale pogłębiam wiedzę na temat związku pomiędzy objawami fizycznymi (głownie związanymi z żywieniem), a trudnościami natury psychologicznej.


Doświadczenie zdobywałam podczas staży na całodobowych oddziałach psychiatrycznych. Pracuję także w środowiskowym systemie wsparcia z pacjentami psychiatryczymi i ich rodzinami nad budowaniem i pielęgnowaniem dobrostanu psychicznego .

Rola psychologa specjalisty psychodietetyki

W jakich procesach związanych z żywieniem praca z psychologiem jest wyjątkowo znacząca?
  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • W utrzymaniu efektów ważne jest nie samo przestrzegania restrykcji ustalonej diety, a stała zmiana nawyków żywieniowych. Wraz z psychologiem pracuje się nad motywacją do wprowadzenia stałych zmian.
  • Regulacja emocji
  • Emocje pełnią kilka istotnych funkcji w kontekście odżywiania. Nieraz te dwa obszary okazują się być ze sobą nierozerwalne. Redukcja napięcia emocjonalnego jest jednym z dążeń oddziaływania terapeutycznego.
  • Psychoedukacja
  • Psychoedukacja pozwala usystematyzować wiedzę dotyczącą żywienia, analizuje przekonania i ustala fakty.

Doświadczenie


zdobyłam prowadząc własny gabinet, pracując w placówkach medycznych, przez projekty „Samodzielni i skuteczni seniorzy”, prelekcje, wykłady i szklenia w zakresie dietetyki.

Dzięki mojemu wykształceniu i doświadczeniu możesz mieć pewność, że jestem skuteczna.

UMÓW WIZYTĘ
gdpr-image
Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies (ciasteczek) i podobnych technologii. Polityka Prywatności.